Background Color:
 
Background Pattern:
Reset
اندیشه ها و یادداشتها
يکشنبه 29 بهمن 1396
نظرات 0   بازدیدها: 221
  • ارسال به دوستان
  • چاپ خبر

هم خودش هم نمدونه؟!

در نمایشنامه بی بدیل و همواره تر و تازه شهر قصه، نوشته زنده یاد بیژن مفید، در صحنه ای گفتگویی هست بین روباه و فیل و خرس و خر در مورد تعیین هویت فیل. پس از جر و بحثی، گویا خرس، می گوید: هم خودشم نمدونه.

حالا حکایت من است. حقیقتا نمی دانم و این ندانستنن خیلی چیزها را در بر می گیرد. چیزها می بینیم و می شنویم و برسرمان می آید که فقط باید از روی ناچاری و گیجی و گنگی گفت: نمی دانم. 

...

گفتم که سایت به مشکل فنی برخورد و بعد هم این ریزه خواری و زندگی فست فودی در تلگرام، اشتهای یک غذای خوب را کور کرد و دست از سر به روز کردن سایت مدتهاست که برداشته ام. عکسهای بسیار، سفرنامه هایی و البته تاملات و هذیانها و مالیخولیاهای زیادی مانده که ثبت و ضبط در این مجاز اندر مجاز نشد. حتی این سفر میمنت اثر میمند را هم که گذاشتم گویا نه خوانده می شود و نه بنده قادرم آن را حذف کنم. ..

در این چند سفر اخیر اگرچه کم و بیش کوه و بیابان سرجای خود مانده اما حقیقتا جاده ها شلوغ شده و به هر گوشه ای سر بکشی جمعی قبل از تو آنجا رفته اند. هفته ای پیش بر سر راه یزد، سری به پیر چک چکchak chak زدم. جاده اش آسفالت شده و بر خلاف چند سال پیش جماعتی را آنجا به تفرج و "گردشگری"!؟ دیدم البته بی حضور قلبی و تنها از باب این که اینجا هم برویم و سلفی بگیریم. اما آنچه حالم را خوب کرد و دلم را شاد، این بود که در راه پایین آمدن جمعی خانوادگی را دیدم که کیسه زباله در دست آشغال های محوطه را جمع می کردند. از ظاهرشان معلوم بود مسلمان مومن اند. نکته جالب حضور آخوندی بود که با عبا و قبا همراه این خانواده به پاکسازی وجمع کردن زباله مشغول بود. خدا قوتی گفتم و عکسی هم به یادگار گرفتم که انشالا در همین سایت می گذارم. به نشانه معجزه آن مکان مقدس.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.